O METODACH
- poczucie, że nie radzisz sobie z czymś
- silny stres, nieustanne napięcie
- kryzysy, fobie, lęki
- problemy z odżywianiem (otyłość, bulimia, anoreksja)
- problemy zdrowotne - alergia
- problemy w relacjach
- brak motywacji, brak pewności siebie, brak energii, brak optymizmu, brak aktywności fizycznej
- poczucie, że coś w życiu Ci przeszkadza, nie jesteś szczęśliwy/ szczęśliwa
- zmiany negatywnych przekonań
- usuwanie skutków trudnych przeżyć
- poszukiwanie swojej drogi
- nałogi i uzależnienia (np. palenie papierosów, zakupoholizm)
HIPNOZA I HIPNOTERAPIA – PRACA Z PODŚWIADOMOŚCIĄ
Hipnoza to sposób, dzięki któremu możemy wejść w umysł i pomnożyć możliwości człowieka w jego osobistym i zawodowym rozwoju. Nie ma takiej drugiej metody terapeutycznej, która sama skupiałaby tyle odkrywczych możliwości, pozwalając w pełni wykorzystać przeogromną energię umysłu.
Hipnoza jest znana od tysięcy lat i polega na pracy z Twoją podświadomością. Twoja podświadomość to gigantyczna siła, która rządzi całym Twoim życiem. Dzięki hipnozie możesz ukierunkować ją tak, by wspierała Twoją zmianę na lepsze, w każdym aspekcie Twojego życia.
Badacze mózgu i zachowań człowieka twierdzą, że nawet 95% naszych wyborów i działań jest podświadomych. A podświadomość jest całkowicie nieracjonalna. Nie podporządkowuje się nakazom świadomego umysłu i zbyt często działa wbrew jego woli. Nie mają na nią wpływu żadne logiczne argumenty. Ale działają na nią sugestie. Napełnisz ją sugestiami bogactwa, zdrowia i szczęścia i ona się do tego dostosuje. Aby sugestie zadziałały trzeba tylko ominąć strażnika - świadomy, krytyczny umysł, analizujący wszystko od A do Zet. I do tego właśnie potrzebna jest hipnoza.
Hipnoza jest bezpośrednim wprowadzaniem zmian do podświadomości. W stanie hipnozy zdolność do krytycznego, świadomego myślenia jest czasowo wyłączona – świadomość jest obecna, doskonale wie, co się dzieje, ale po prostu przestaje się wtrącać. W takim stanie każda sugestia trafia wprost do podświadomości, która zrobi wszystko, co tylko jest możliwe, żeby sugestia zadziałała.
Hipnoterapia to forma terapii opartej na technikach hipnotycznych, której efekty fascynują. Wykorzystuje stan hipnotycznego transu do celów terapeutycznych. Jest w stu procentach bezpieczna, co potwierdzają liczne badania naukowe.
Dzięki hipnoterapii możesz rozwiązać niemal wszystkie problemy. Hipnoza jest naturalnym stanem umysłu, podczas którego doświadczysz uczucia relaksu, rozluźnienia i wyciszenia. Twój umysł uspokaja się. Przebywanie w stanie hipnozy pozwoli przywrócić Twój umysł do naturalnej równowagi, pomoże wypocząć i uwolnić pokłady wewnętrznej energii. Nawet jednorazowe poddanie się zabiegowi hipnozy może w widoczny sposób podnieść Twoją efektywność zawodową i usunąć negatywne skutki nagromadzonego stresu. Te zmiany nie wymagają żadnego wysiłku.
Hipnoza jest całkowicie bezpieczna.
Hipnoza po latach istnienia na marginesie w charakterze teatralnej sztuczki czy znachorskiej praktyki w końcu wraca na należne jej miejsce. Niewiedza i przesądy wspólnie stworzyły otoczkę tajemnicy, która zaciemniła istotę zjawiska i kryła korzyści, jakie daje ta wartościowa metoda. Niektórzy obawiają się hipnozy. Boją się, że terapeuta pozna coś, co wolimy ukryć przed światem. Albo, że „zainstaluje” jakieś niechciane przez nas zachowanie lub myśl. Jest to niemożliwe.
Pomimo, że w trakcie hipnozy znajdujesz się w zmienionym stanie świadomości, to nic nie zdarzy się bez Twojego przyzwolenia. Żadna sugestia hipnotyczna nie zadziała, jeśli nie zostanie przez Ciebie w pełni zaakceptowana.
COACHING
Coaching klasyczny to pomoc w odnalezieniu własnej drogi życiowej oraz we wzmacnianiu i udoskonalaniu działania na płaszczyźnie osobistej, rodzinnej bądź zawodowej. To dynamiczny proces wzrostu i uczenia się, dzięki któremu możesz podnieść jakość swojego życia i relacji z innymi ludźmi. Coaching osobisty można zastosować w dowolnej dziedzinie życia, która wymaga szczególnej uwagi.
Coaching to profesjonalna pomoc w udoskonalaniu działania poprzez refleksję nad tym jak funkcjonują nasze przekonania, nawyki i czynniki motywacyjne. Podstawą takiej pracy są sprawdzone metody wywodzące się z psychologii poznawczo-behawioralnej i zarządzania.
W coachingu podstawą jest relacja coacha z klientem, oparta na prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje klienta do osiągania i wykorzystania najwyższego osobistego i zawodowego potencjału. W coachingu towarzyszę klientowi w określeniu celu, nad jakim chce pracować oraz poszukaniu strategii, które pozwolą mu ten cel osiągnąć.
COACHING KRYZYSOWY (LIFE& BUSINESS)
Coaching kryzysowy jest formą wparcia i pomocy klientowi, któremu na przeszkodzie do osiągania i wykorzystywania najwyższego osobistego i zawodowego potencjału stoi przeżywany kryzys psychologiczny. W wyniku doświadczania kryzysu klient ma zablokowany dostęp do niezbędnych zasobów, które pozwoliłyby mu poradzić sobie z sytuacją.
W pierwszym kroku pomagam klientowi w poradzeniu sobie z kryzysem i zrozumieniem sytuacji, w jakiej się znalazł oraz dostarczam wsparcie do odzyskania zasobów (takich jak energia, zdolność podejmowania trafnych decyzji, motywacja, pozytywne nastawienie, wiara w siebie, ambicja, zdolności, wsparcie ze strony innych itd.). Dopiero po tym etapie następuje przejście do pracy w formie coachingu tradycyjnego.
Coaching kryzysowy przebiega w dwóch fazach:
- Pierwsza faza (elementy interwencji kryzysowej) - na tym etapie najważniejszym celem jest odzyskanie przez klienta zasobów, które najczęściej zostają utracone w wyniku przeżywanego kryzysu.
- Druga faza (coaching tradycyjny)
Etapy pracy z jakich składa się coaching kryzysowy:
- Praca z kryzysem. Odzyskanie dostępu do zasobów, poradzenie sobie z emocjami, odzyskanie energii
- Reinterpretacja zdarzenia/sytuacji która wywołała kryzys, nadanie jej nowego znacznie i zrozumienie jej w nowy sposób
- Nauczenie nowych strategii/nawyków, które mają pomóc w poradzeniu sobie z trudnością w danym momencie i w przyszłości
- Wyznaczenie nowego celu lub określenie celu już posiadanego
- Wypracowanie strategii osiągania celu w sposób optymalny
W jakich sytuacjach coaching kryzysowy staje się pomocny?
- Kryzys związany z przełomem połowy życia
- Kryzys związany z wypaleniem zawodowym, utratą pracy lub chęcią dokonania zmian zawodowych
- Kryzys w relacjach/związku/rodzinie (np. rozstanie, konflikt, chęć znalezienia partnera, rozwód)
- Kryzys w obliczu choroby swojej lub osoby bliskiej
- Kryzys po stracie osoby znaczącej
- Kryzys tożsamości (trudność w określeniu jakie są moje cele, czego chcę od życia)
- Kryzys egzystencjalny (związany z lękiem przed śmiercią, samotnością, brakiem poczucia sensu życia)
- Kryzysy u podłoża których leży chroniczny stres (długotrwale oddziałujące stresory, lub różnorodne drobne sytuacje kryzysowe które zaczynają nakładać się na siebie)
Zadzwoń do mnie: 797 601 508 lub napisz wiadomość